Gdyby przeanalizować, które branże rozkwitały w ostatnich kilkunastu latach najefektowniej, to z pewnością jedną z nich byłaby branża fitness. Dbałość o sylwetkę i zdrowy styl życia stał się jednym z najpopularniejszych trendów wśród Polaków, do czego przyczyniło się też powstawanie nowoczesnych i szeroko dostępnych klubów fitness.

W kraju nad Wisłą czołowym graczem wśród nich jest Just GYM – sieć całodobowych klubów fitness, z którą mamy ogromną przyjemność współpracować od samego początku jej istnienia.

Dziecko, które rosło pod naszym okiem

Just GYM traktujemy niemal jak nasze własne dziecko. Byliśmy obecni przy jego narodzinach, a w późniejszych latach przyczyniliśmy się do harmonijnego i spektakularnego rozwoju. Nasze „metody wychowawcze” były dostosowane do charakteru tej marki: odważnej, rezolutnej i śmiało stawiającej czoła wyzwaniom rynkowym.

Te same cechy przejawiały też osoby zarządzające Just GYM, dzięki czemu nie musieliśmy hamować naszych kreatywnych – a często wręcz „odjechanych” – pomysłów. W efekcie Just GYM wyrósł na największą sieć automatycznych klubów 24/7 w Polsce i… nadal rośnie.

Od zera do pakera

Zaczęliśmy od absolutnych fundamentów: stworzenia strategii i filozofii marki, logo, strony internetowej, profili social media oraz kompleksowej identyfikacji wizualnej. W kolejnych krokach wspomagaliśmy Just GYM w zakresie otwarcia i promocji nowych lokalizacji – począwszy od koncepcji promocji po projektowanie i produkcję różnorodnych materiałów reklamowych: plakatów, ulotek, banerów, billboardów itd.

Nasza agencja reklamowa realizowała zadania w każdym obszarze aktywności marki w oparciu o przygotowane przez nas strategie i mediaplany.

Odpowiadaliśmy także za wizualne wyposażenie wnętrza klubów. To setki metrów grafik, „ścian twarzy” czy tzw. atrybutów, rzeźb, instalacji, form świetlnych instalowanych indywidualnie w każdej lokalizacji.

Kompleksowo dbaliśmy również o efektowne eventy inaugurujące działalność poszczególnych klubów. W ten sposób każdorazowo udowadnialiśmy, że siłownia i fitness mogą iść w parze z fantastyczną zabawą.

Atrybuty klubów

Nie chcieliśmy, żeby to była kolejna „sieciówka”, w której wszystko wygląda tak samo, na zasadzie kopiuj-wklej. Pragnęliśmy tego, by każdy klub miał swoją własną tożsamość. By klubowicz spędzający tam swój wolny czas miał szczere poczucie, że to jest jego lokalna siłownia.

Stąd też każdy klub Just GYM posiada swój własny atrybut. Przy jego ustalaniu bynajmniej nie korzystaliśmy z maszyny losującej. Są one dokładnie sprecyzowane pod kątem lokalizacji.

I tak np. w Poznaniu są to – jakżeby inaczej – neonowe koziołki, Warszawa ma fit syrenkę, a w 1. stolicy Polski do wnętrza klubu prowadzi fitnessowa adaptacja Drzwi Gnieźnieńskich. We Wrocławiu do klubowiczów uśmiecha się wysportowana krasnalica Justa, a w Zabrzu i Lubinie oddaliśmy hołd górniczym tradycjom. Dzięki temu połączyliśmy nowoczesność klubu fitness z historią i tradycją danego miejsca.

Lokalność przejawiała się również w kampaniach wizerunkowych każdego z klubów. Poznańskie pyry, raciborska mumia czy też słupski gryf były nieodzownymi elementami komunikacji skierowanej do klubowiczów.

Nieustanny progres

Mówi się, że kto stoi w miejscu, ten się cofa. W obszarze fitnessu to porzekadło ma szczególne odzwierciedlenie. Również w tym „zakulisowym” podejściu. Dlatego też mimo wspaniałej i efektywnej drogi, którą przebyliśmy razem z Just GYM, nie mamy zamiaru spocząć na laurach i wyłącznie rozkoszować się tym, co zdołaliśmy już zrobić.

Aktualnie Just GYM posiada już ponad 30 automatycznych klubów fitness. I cały czas sięga po więcej, a my nadal kreujemy nowe pomysły na jak najatrakcyjniejsze przedstawienie atutów tej nieszablonowej marki.

Osoby zaangażowane w projekt

Account Manager: Agnieszka Kaniecka, Zofia Ruszkiewicz
Art Director: Marcel Bartosz
Strategy Director: Tomasz Torłop
Grafika: Mateusz Maćkowiak, Kalina Modlińska, Klaudia Szłapka
DTP: Martyna Fidorów, Radosław Dwernicki
Social Media: Marek Torłop, Krystian Kacprzak, Bartosz Ślusarz
Produkcja: Jędrzej Wdowicki, Adam Morawski, Damian Kania

Pobierz wzór briefu i wyślij do nas!

Skontaktuj się z nami